Already an employee? You must apply through our internal portal: click here

Title:  Site Warehouse Asset & Maintenance Lead

Date:  Jun 11, 2024
Location:

Ploiesti, PH, RO

În Bergenbier (Molson Coors) credem în puterea lui “împreună”, în transparența și evoluție, oferind colegilor inspirația să creeze băuturi excepționale care rezistă testului timpului. Din 1994 ne unește pasiunea pentru industrie și reușitele chiar le sărbătorim în echipă.

Experiența Bergenbier în rolul de Site Warehouse Asset & Maintenance Lead:

  • Împreună cu Site Warehousing Lead poartă responsabilitatea îndeplinirii cu succes responsabilităților ce țin de aria lor din CBN și a misiunii departamentului;
  • Cooperează strâns cu managementul de producție și conducerea departamentului logistică.
  • Este responsabil de dezvoltarea capacității și execuția planului cu frecvența potrivită pentru întreținerea activelor de depozitare, inclusiv a flotei (dacă este cazul).
  • Deține procedurile pentru îngrijirea și manipularea corespunzătoare a activelor/bunurilor. Deține standarde de curățenie la nivelul departamentului. Deține și gestionează procesul de ambalare returnabilă de la cumpărare, manipulare, monitorizare și coordonare a rotației împreună cu echipele comerciale. Contribuie la procesul anual de bugetare RTP.

Mai multe despre responsabilitățile rolului tău:

  • Răspunde de planificarea și execuția întreținerii depozitului conform bugetului. Responsabil de inspectarea, controlul și starea de funcționare a tuturor utilajelor din zonele logistice ale depozitului (e.g. mașină de ambalat paleți, utilaje pentru spațiu de depozitare 5S, sisteme de ventilație, sisteme de încălzire/răcire pentru spații de depozitare și birouri, controlul funcționării cazanelor, starea de funcționare a instalațiilor sanitare, starea de funcționare a stivuitoarelor și inspecții regulate și intervale de service ale FLT);
  • Responsabil de întregul proces de gestionare a RTP, de la contribuția la procesul de bugetare până la achiziție, monitorizarea regulată a procesului și asigurarea condițiilor corecte de depozitare;
  • Deține înregistrările/evidența privind activele și bunurile ce aparțin depozitului, monitorizează și deține standarde de curățenie;
  • Deține și urmărește pierderile din Supply Chain în logistică la nivel de țară, sugerează acțiuni de prevenire a pierderilor, efectuează toate procesele necesare pentru reducerea maximă a pierderilor;
  • Raportează nivelul de utilizarea al activelor de la nivel de site. Caută oportunități de îmbunătățire;
  • Responsabil de întreținerea activelor logistice de la nivel de centru de distribuție;
  • Managementul ambalajului returnabil și gestionarea lui în relatia cu clienții;
  • Responsabil cu gestionarea contractelor în aria sa de responsabilitate, conform procedurilor interne Bergenbier;
  • Responsabil pentru acuratețea inventarului activelor;
  • Raportează alinierea cu politica de inventar;
  • Asigură cea mai buna metodă de numărare.
  • Responsabil pentru menținerea stocurilor de active în target (stivuitoare, ambalaje returnabile).

Acest rol este creat pentru tine dacă ai:

  • Studii superioare tehnice sau economice;
  • Minim 5 ani experiență în activități depozit/ logistică;
  • Cunoștințe de limba engleză – nivel avansat;
  • Managementul relațiilor cu clienții (interni și externi);
  • Management și planificare de activități logistice;
  • Management stocuri;
  • Management resurse umane;
  • Abilități de comunicare și prezentare;
  • MS Office nivel mediu / avansat;
  • Aptitudini de conducere și promovare a spiritului de echipă;
  • Asumarea responsabilității;

Beneficii pentru tine:

  • Salariu atractiv;
  • Bonus anual de performanță;
  • Buget lunar Benefit: 782 RON;
  • Abonament medical;
  • Asigurare de viață;
  • Bonus de sezon;
  • Bonus de Crăciun;
  • Primă de vacanță;
  • 23 zile de concediu de odihnă anual.

Vii pentru branduri, rămâi pentru oameni. Prietenii știu de ce.

În Bergenbier, ne inspiră pasiunea pentru băuturi, iar esența noastră o constituie cei peste 500 de colegi prezenți în sediul central din București, în unitatea de producţie de la Ploieşti și în rețeaua de distribuție din țară. Parte din grupul Molson Coors Beverages, unul dintre cei mai mari producători de bere din lume, credem că alături de noi poți să creezi băuturi excepționale care rezistă testului timpului: Bergenbier, Beck`s, Stella Artois, Staropramen, Corona, Leffe, Fraziskaner, Lowenbrau, Miller, Hoegaarden, Noroc, Fresh 0.0%.