Loading...

Already an employee? You must apply through our internal portal: click here

Title:  Service Specialist

Date:
Location:

Ploiesti, RO

Suntem berari! Facem bere! Și ne bucuram de tot procesul de fabricație, distribuție, promovare, vânzare până ce berea ajunge pe mesele românilor. Bergenbier  este parte a grupului Molson Coors, unul dintre cei mai mari producători de bere la nivel mondial. Din portofoliul Bergenbier  fac parte branduri ce devin prima alegere pentru oricine vrea să savureze o bere excepțională: Bergenbier, Noroc, Staropramen, Beck’s, Stella Artois, Löwenbräu, Leffe, Corona si Hoegaarden.

Scopul postului

Administrare mapare produse pentru clientii KA in platforma TECNET si SAP.

Urmarirea calitatii serviciilor logistice in concordanta cu prevederile contractuale agreate cu partenerii comerciali.

Raportare activitate Secondary distribution

Back-up pentru pozitiile de Order Entry Responsible DTR/KA

Responsabilitati

  • Administrare mapare produse pentru clientii KA in platforma TECNET si SAP si administrare aplicatie WEB.
  • Asigura maparea produselor noi Bergenbier in platforma TECNET, la nivel de client. Mentine acuratete datelor in sistem in vederea procesarii si livrarii corecte a comenzilor clientilor.
  • Asigura maparea punctelor de livrare noi in platforma TECNET si verifica transmiterea corecta a comenzilor catre platforma WEB. Mentine acuratete datelor in sistem in vederea procesarii si livrarii corecte a comenzilor clientilor
  • Asigura maparea codurilor de produs ale clientilor KA pe codurile interne Bergenbier la nivel de client si SKU si se asigura ca la emiterea documentelor catre clientii KA, codurile clientilor apar pe documente, conform obligatiilor contractuale.
  • Propune solutii de optimizare pentru aplicatia WEB si se implica activ in implementarea dezvoltarilor aplicatiei.
  • Urmarirea calitatii serviciilor logistice in concordanta cu prevederile contractuale agreate cu partenerii comerciali
  • Verificare, raspuns la sesizarile clientilor si inregistrarea tuturor neconformitatilor: lipsuri marfa, greseli operare documente, intarzieri la livrare.
  • Monitorizarea modului de asigurare marfa OT / IF (on time, in full) comenzi clienti.
  • Identificarea Reason Code la nivel de SKU /comanda si propunere plan de actiune pentru remediere.
  • Monitorizare si analiza colaborativa Service Level ( CDP – Score Card) cu clientii KA, identificare probleme si propunere plan de actiune pentru remedierea acestora.
  • Raportare activitate Secondary distribution
  • Stock replenishment depozit adiacent, pentru toate SKU-rile din portofoliul Bergenbier.
  • Verificare necesar zilnic.
  • Verificare zilnic status livrari, verificare impact intarzieri si raportare.
  • Inregistreaza sesizarile/reclamatiile ce tin de distributia secundara, analizeaza si identifica GAP-urile. Propune masuri corective pentru diminuarea impactului la clienti.
  • Verificare corectitudine documente transmise de catre partenerul de distributie secundara catre Clienti conform procesului agreat, respectand termenele limita.
  • Suport si Back-up activitate Order Entry Responsible DTR & KA
  • Asigura back-up pentru pozitiile Order Entry KA si Order Entry Distribuitori pe perioada concediilor, in sezon si de cate ori este nevoie, conform fisei postului specifice fiecarui job.
  • Intocmire raportari specifice
  • Calcul si raportare KPI specifici saptamanal / lunar.

Candidatul ideal

NIVEL DE STUDII:

  • Studii superioare – profil economic sau tehnologia informatiilor

EXPERIENTA:

  • Cunostinte de baza de asistenta vanzari / clienti
  • Bune aptitudini de comunicare
     COMPETENTE FUNCTIONALE:
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu/avansat.
  • Utilizare aplicatii MS Office (Excel, Word, Powerpoint, Outlook).
  • Nivel avansat in utilizarea MS Excel.
  • Cunoasterea utilizarii sistemului SAP reprezinta un avantaj.
  • Abilitati excelente de comunicare.

La Molson Coors, căutăm diversitatea. Perspectivele diferite conduc la provocarea așteptărilor, fapt ce ridică la suprafață ideile noi. Suntem un angajator care oferă șanse egale și invităm oamenii să depună cereri din orice mediu, rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, origine națională, identitate de gen, vârstă, dizabilitate, statut de veteran sau cu orice altă caracteristică. Ne mândrim cu sărbătorirea berii noastre unice.