Loading...

Already an employee? You must apply through our internal portal: click here

Title:  Quality Specialist

Date:  Feb 23, 2021
Location:

Ploiesti, PH, RO

Requisition ID: 14824

Analist Calitate

SCOP:

Coordoneaza proiectele initiate pentru imbunatatirea calitatii produsului si proceselor de fabricare.

Asigura si coordoneaza implementarea sistemelor de management in cadrul echipei. Implementeaza programe, politici și proceduri în zona de responsabilitate.

RESPONSABILITATI:

  • Coordoneaza proiectele initiate pentru imbunatatirea calitatii;
  • Analizeaza rezultatele microbiologice, stabileste un plan de actiuni, urmareste si  coordoneaza respectarea si rezolvarea actiunilor stabilite;
  • Analizeaza indicele de ambalare al produsului, stabileste un plan de actiuni, urmareste si coordoneaza respectarea si rezolvarea actiunilor stabilite;
  • Investigheaza retururile de calitate si coordoneaza actiunile preventive si corective stabilite in urma  analizei retururilor de calitate
  • Coordoneaza prelevarea probelor, analiza, raportarea rezultatelor analitice.
  • Interpreteaza rezultatele analizelor si asigura transmiterea in timp util a rezultatelor si verifica daca se iau masurile care se impun pentru corectarea parametrilor neconformi.
  • Urmareste respectarea parametrilor stabiliti in fiecare etapa a procesului tehnologic;
  • Organizeaza sesiunile de degustare si prelucreaza datele obtinute;
  • Urmareste statistic rezultatele analitice, prin metode specifice;
  • Verifica prin audite periodice conformitatea cu politica si procedurile companiei
  • Responsabil cu intocmirea rapoartelor periodice;
  • Asigură și urmărește perfecționarea continuă a operatorilor cu care colaborează;
  • Organizeaza  si intocmeste rapoartele pentru auditele interne de calitate desfasurate periodic in fabrica;
  • Urmareste si coordoneaza rezolvarea planului de actiuni stabilit in urma acestor audite;
  • Participă la elaborarea și urmărirea bugetului

Cerinte:

  • Studii superioare - profil industria alimentara/biochimie/chimie/microbiologie
  • Curs de notiuni fundamentale de igiena in industria alimentara
  • Minim 3 ani experienta profesionala de specialitate
  • Cunostinte de chimie/biochimie/fizica/microbiologie
  • Cunostinte generale despre procesul de fabricare a berii
  • Cunostinte nivel avansat despre sistemul de management al fabricii
  • Cunostinte limba engleza nivel avansat
  • Cunostinte de operare PC – pachet Office, SAP, LIMS
  • Cunostinte avansate despre  functionarea  aparaturii de laborator

At Molson Coors we seek diversity. Differing perspectives lead to challenging the expected, which keeps new ideas bubbling up. We’re an equal opportunity employer and invite applications from candidates from all backgrounds, race, color, religion, sex, sexual orientation, national origin, gender identity, age, disability, veteran status or any other characteristic. We take pride in celebrating our unique brew.