Already an employee? You must apply through our internal portal: click here

Title:  Packaging Process Lead

Date:  Jan 19, 2023
Location:

Ploiesti, PH, RO Ploiesti, PH, RO Ploiesti, PH, RO

Suntem berari! Facem bere! Și ne bucuram de tot procesul de fabricație, distribuție, promovare, vânzare până ce berea ajunge pe mesele românilor. Bergenbier este parte a grupului Molson Coors, unul dintre cei mai mari producători de bere la nivel mondial. Din portofoliul Bergenbier fac parte branduri ce devin prima alegere pentru oricine vrea să savureze o bere excepțională: Bergenbier, Noroc, Staropramen, Beck’s, Stella Artois, Löwenbräu, Leffe, Corona si Hoegaarden.

Scop:
Gestioneaza si imbunatateste rezultatele ariei de activitate pentru a acoperi nevoile companiei (ex. CBN- Compelling Business Need, site Master Plan) prin aplicarea riguroasa a metodelor si instrumentelor sistemului de management (ex. WCSC 2.0) pentru instalatiile din aria de activitate.
Construieste si implementeaza planuri si standarde eficiente care tin de siguranta, calitate si imbunatatirea performantei in procesul de imbuteliere al berii
Raspunde de integritatea sistemelor de date si de oportunitatile de eliminare a pierderilor pentru a obtine rezultate generale ale liniei si sustine nevoia de business stabilita.

Responsabilitati:
- Elaborarea si implementarea planurilor pe termen scurt, mediu si lung pentru aria desemnata in scopul de a elimina pierderile si de a maximiza profitul.
- Actioneaza cu scopul de a solutiona problemele pe termen lung.
- Creeaza un sistem prin care sa atribuie impreuna cu Line Lead-ul sarcinile in cadrul echipei pentru a creste eficienta si performanta
- Standardizeaza activitatile care se desfasoara in aria de responsabilitate
- Deleaga in cadrul echipei sarcini pentru a elimina pierderile si a imbunatatii performanta
- Monitorizeaza si imbunatateste costurile din aria de responsabilitate
- Contribuie la stabilirea strategiei functionale
- Dezvolta, urmareste si integreaza sisteme si procese in vederea optimizarii eficientei, a calitatii si a livrarii prin eliminarea pierderilor sub toate formele acestora.
- Cauta idei pentru programul de optimizare continua (VOP) al departamentului, introduce si dezvolta un sistem pentru a furniza planuri de optimizare viitoare.
- Participa la  sedintele zilnice, saptamanale, lunare (DDS-Daily Direction Setting, WDDS, MDDS) din aria de responsabilitate si ofera instruire membrilor echipei.
- Antreneaza si indruma echipa pentru a obtine KPI departamentali stabiliti, aliniati la strategia companiei

Candidatul ideal:
- Studii superioare in domeniile: Inginerie, Stiinte sau Industria alimentara;
- Minim 1 an; experienta in supravegherea operatiunilor constituie un avantaj;
- Cunostinte de limba engleza – nivel avansat;
- Abilitati de planificare si organizare;
- Abilitati interpersonale, de influentare si de colaborare;
- Gandire critica;
- Experiență de coaching;
- Abilitati analitice;
- Cunoștințe Excel -nivel mediu;
- Centura galbena sau Centura verde- avantaj;
- Diploma Trainer/Facilitator – avantaj;

La Molson Coors, căutăm diversitatea. Perspectivele diferite conduc la provocarea așteptărilor, fapt ce ridică la suprafață ideile noi. Suntem un angajator care oferă șanse egale și invităm oamenii să depună cereri din orice mediu, rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, origine națională, identitate de gen, vârstă, dizabilitate, statut de veteran sau cu orice altă caracteristică. Ne mândrim cu sărbătorirea berii noastre unice.