Already an employee? You must apply through our internal portal: click here

Title:  Electrician II

Date:  Sep 26, 2024
Location:

Ploiesti, PH, RO

În Bergenbier (Molson Coors) credem în puterea lui “împreună”, în transparența și evoluție, oferind colegilor inspirația să creeze băuturi excepționale care rezistă testului timpului. Din 1994 ne unește pasiunea pentru industrie și reușitele chiar le sărbătorim în echipă.

Experiența Bergenbier în rolul de Elecrician II:
Participă la activitatea de exploatare și întreținere a instalațiilor și echipamentelor electrice din fabrică.

Mai multe despre atribuțiile rolului tău:

  • Respectă codurile și procedurile interne proprii societății sau la care aceasta a aderat;
  • Respectă Regulamentul de Ordine Interioară;
  • Asigură intervențiile accidentale în timpul schimbului;
  • Execută lucrări de supraveghere şi control a instalaţiilor şi echipamentelor electrice și electro-pneumatice;
  • Execută manevre în instalaţiile electrice;
  • Cunoaște procesele tehnologice;
  • Are capacitatea de a previziona eventualele avarii și notificarea acestora;
  • Participă la revizii şi lucrări de mentenanţă preventivă;
  • Execută intervenții rapide în instalațiile electrice în concordanță cu:
  • cerințele celorlalte departamente,
  • graficul de lucrări planificate;
  • Participă la diagnosticarea și rezolvarea defectelor apărute în zona de responsabilitate, folosind aparatura de măsura și control;
  • Respectă instrucțiunile de lucru specifice stației de conexiuni de 20 kv și stației de distribuție 0.4 kv;
  • Execută lucrări sub tensiune: schimbarea lămpilor de iluminat, intervenţii la instalaţiile de iluminat interior şi exterior, schimbarea siguranţelor pentru circuitele de joasă tensiune de curenţi mici, măsurarea prizelor de pământ, modificarea reglajelor în instalaţiile de protecţie şi automatizare;
  • Colaborează cu operatorii și mecanicii în scopul identificării și rezolvării problemelor tehnice;
  • Menține curățenia în spațiile electrice (încăperile electrice, tablourile electrice);
  • Nu modifică schemele sistemelor de siguranță ale instalațiilor și echipamentelor;
  • Realizează activități de întreținere în conformitate cu cerințele sistemului de management al companiei, specific departamentului electric;
  • Identifică și raportează neconformitățile ți potențialele neconformități șefului ierarhic;
  • Participă la ședințele de departament, conform MCRS;
  • Participă şi este implicat în implementarea sistemului  WCSC;
  • Îndeplineşte orice sarcină trasată în cadrul echipelor de îmbunătăţire WCSC.

Beneficii pentru tine:

  • Salariu atractiv;
  • Bonus anual de performanță;
  • Buget lunar Benefit: 782 RON;
  • Abonament medical;
  • Asigurare de viață;
  • Bonus de sezon;
  • Bonus de Crăciun;
  • Primă de vacanță;
  • Anual 23 de zile de concediu de odihnă.

Vii pentru branduri, rămâi pentru oameni. Prietenii știu de ce.

În Bergenbier, ne inspiră pasiunea pentru băuturi, iar esența noastră o constituie cei peste 500 de colegi prezenți în sediul central din București, în unitatea de producţie de la Ploieşti și în rețeaua de distribuție din țară. Parte din grupul Molson Coors Beverages, unul dintre cei mai mari producători de bere din lume, credem că alături de noi poți să creezi băuturi excepționale care rezistă testului timpului: Bergenbier, Beck`s, Stella Artois, Staropramen, Corona, Leffe, Fraziskaner, Lowenbrau, Miller, Hoegaarden, Noroc, Fresh 0.0%.