Loading...

Already an employee? You must apply through our internal portal: click here

Title:  Sales Support Operation Moldova & Bucuresti

Date:
Location:

Iasi, IS, RO

Requisition ID: 12688

Scopul postului:

Asigurarea unui suport administrativ calitativ si eficace echipelor din zonele de care se ocupa printr-o comuniare clara, realizarea si livrarea de rapoarte acurate si la timp.

Responsabilitati:

  • Verifica si centralizeaza rapoartele standard si ad-hoc primite de la managerii de zona (ASM/RSM) pentru zonele pe care le deservesc, precum si de la departamentele de la sediul central (cu aprobarea managerului direct)
  • Asigura suport administrativ echipelor din zonele de care se ocupa
  • Centralizeaza, verifica si actualizeaza conform termenelor limita raportarile legate de inventar
  • Ofera suport si comunica eficient cu echipele din zonele deservite si cu celelalte departamente din cadrul companiei
  • Asigura livrarea rapoartelor standard / ad-hoc la un nivel inalt de acuratete a datelor si conform termenelor stabilite
  • Coopereaza direct cu managerii zonali si cu alte departamente din sediul central, pentru a se asigura de acuratetea datelor colectate si de livrarea in termen a raportarilor.
  • Identifica necesitatile managerilor zonali din zonele deservite, le comunica managerului direct impreuna cu o propunere de eficientizare / raportare
  • Centralizeaza, verifica si actualizeaza raportarile legate de inventar
  • Mentine un grad inalt de satisfactie a clientilor interni prin investigarea problemelor aparute si solutionarea rapida a acestora, accesibilitatea rapoartelor, construirea relatiilor

Cerinte:

  • Studii superioare
  • Experienta profesionala minim 3 ani intr-o companie multinationala, intr-o pozitie similara
  • Experienta minim 3 ani in lucrul cu MS Excel, Powerpoint, Word, creare de rapoarte
  • Gandire analitica si o buna intelegere a business-ului
  • Familiarizat cu termenii si indicatorii de performanta
  • Excelenta in comunicare, abilitati de prezentare
  • Initiativa si inovare
  • Bune abilitati de colaborare si organziare atat in cadrul echipei cat si cu celelalte departamente pentru indeplinirea obiectivelor
  • Atentie la detalii; asumarea responsabilitatii pentru activitatile din aria de responsabilitate
  • Cunostinte de limba engleza nivel mediu

At Molson Coors we seek diversity. Differing perspectives lead to challenging the expected, which keeps new ideas bubbling up. We’re an equal opportunity employer and invite applications from candidates from all backgrounds, race, color, religion, sex, sexual orientation, national origin, gender identity, age, disability, veteran status or any other characteristic. We take pride in celebrating our unique brew.