Already an employee? You must apply through our internal portal: click here

Title:  Regional Sales Manager Istocna Srbija

Date:  May 12, 2022
Location:

Nis, RS

Requisition ID: 21726

Otvori se za nove mogućnosti i postani deo jakog tima pivskih brendova kao što su Jelen, Nikšićko, Staropramen, Stella Artois, Bavaria!

Prijavi se za poziciju u timu prodaje:

Regionalni menadžer prodaje za Istočnu Srbiju

Organizaciona jedinica: Sektor Prodaja i izvrsnosti ka kupcima
Unutrašnja organizaciona jedinica: Prodaja - Region Istočna Srbija
Za svoj rad odgovara: Direktoru prodaje i izvrsnosti ka kupcima i Lider zemlje za Srbiju i Crnu Goru

Opis posla:

  • Planiranje, organizovanje i koordinacija svih prodajnih i promotivnih aktivnosti za dodeljenu regiju prodaje, u svrhu realizacije volumenskih ciljeva, tržišnog učešća, profitabilnosti i kvaliteta
  • Odgovornost za sprovođenje komercijalne strategije kompanije za regiju koju vodi i vođenje celokupne aktivnosti prodajne i komercijalne izvrsnosti sa ciljem ostvarenja prihoda, prodajnih količina, udela u tržištu, profitabilnosti, NPS, EBITDA, Cash flow i optimalnih troškova na nivou regije
  • Detaljna analiza tržišnih segmenata, razumevanje trendova tržišta, identifikovanje novih tržišnih mogućnosti i davanje smernica za marketing aktivnosti, uz potpunu odgovornost za P&L regije
  • Razvoj i implementacija godišnjih planova aktivnosti za kupce na svojoj regiji, vođenje pregovora i zaključivanja ugovora u skladu sa prodajnom strategijom i internim standardima
  • Implementiranje, sprovođenje i nadgledanje svih prodajnih procesa i programa,
  • Celokupna organizacija rada i vođenje prodajnog tima regije, razvoj i unapređenje znanja i veština tima
  • Praćenje i analiza rezultata rada i aktivnosti konkurencije
  • Planiranje i upravljanje godišnjim budžetom tima, uključujući optimizaciju troškova

Od vas očekujemo da posedujete sledeće veštine i znanja:

  • Najmanje 5 godina radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima
  • Fakultetsko obrazovanje, prednost Ekonomski fakultet
  • Odlično znanje engleskog jezika
  • Iskustvo rada u ON/OFF/KA kanalu prodaje
  • Odlično poznavanje tržišta
  • Napredno znanje Excel-a – vešto analiziranje podataka u svrhu izvođenja zaključaka i donošenja odluke
  • Liderske sposobnosti
  • Strateški način razmišljanja
  • Orijentisanost ka ispunjenju ciljeva
  • Preuzimanje inicijative i donošenja odluke za konkretne akcije
  • Iskustvo u pregovorima

Job Posting Grade: 13

At Molson Coors we seek diversity. Differing perspectives lead to challenging the expected, which keeps new ideas bubbling up. We’re an equal opportunity employer and invite applications from candidates from all backgrounds, race, color, religion, sex, sexual orientation, national origin, gender identity, age, disability, veteran status or any other characteristic. We take pride in celebrating our unique brew.